Steam Machine od firmy iBuy Power

Konsole nowej generacji pokazały, że ich kupowanie nie najmniejszego sensu. Są drogie, mało wydajne, a poza tym produkowane na nie gry kosztują po 300 złotych, co jest już prawdziwym szaleństwem. Lepszym wyjściem jest kupno peceta. A najlepiej takiego o możliwościach konsoli, czyli Steam Machine.

Firma iBuy Power, znana z produkcji wydajnych komputerów produkowanych z myślą o graczach, zaprezentowała swą własną wersję Steam Machine. To nowy sprzęt, który chce spopularyzować firma Valve.

Komputer, który na pierwszy rzut oka przypomina Xboksa One, kosztować ma 499 USD, czyli dokładnie tyle co najnowsza platforma Microsoftu. Płacąc tyle, otrzymujemy procesor AMD oraz kartę graficzną AMD Radeon R9 270, jak również Steam Controller. Urządzenie posiada ponadto 500 GB dysk twardy, Bluetooth oraz WiFi, zaś obudowa wykonana na wysoki połysk, została dodatkowo wyposażona w podświetlenie przedniej części.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w tej cenie nie dostaniemy wersji z Windowsem, lecz z bazującym na Linuksie systemie Steam OS, co może nieść ze sobą pewne ograniczenia w kwestii dostępności gier. Co prawda Valve ma ich kilka w swej ofercie, ale jest ich znacznie mniej, niż odpowiedników pod Windowsa.

Steam Machine

Źródło: Polygon.com

You may also like...