Super Mario Run najchętniej pobieraną grą na Androida

Google postanowiło podsumować rynek aplikacji mobilnych. Z zestawienia wynika, że najpopularniejszą grą pod Androida było Super Mario Run.

Zbliża się koniec roku, więc nadchodzi czas podsumowań. Google też postanowiło przygotować takie podsumowanie, tworząc zestawienie najpopularniejszych w tym roku aplikacji pod Androida, dostępnych w Google Play.

Bardzo ciekawie prezentuje się kwestia gier mobilnych, która z pewnością ucieszy szefostwo Nintendo. Z zestawienia wynika bowiem, że w tym roku najchętniej pobieraną produkcją było Super Mario Run. Na drugim miejscu znalazła się natomiast gra Bubble Witch 3 Saga. Kolejne pozycje zajęły natomiast Magic Tiles 3, CATS: Crash Arena Turbo Stars oraz Ballz.

Sukces Super Mario Run nie powinien jednak nikogo dziwić. Przygody wąsatego hydraulika zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem graczy. Ta produkcja jest jednak szczególnie chętnie pobierana. Tylko do kwietnia tego roku, na Androida ściągnięto ją ponad 150 mln razy. Do tej pory liczba pobrań jest zapewne znacznie wyższa.

Duża popularność gry nie idzie jednak w parze z zyskami. Z ostatniego raportu finansowego japońskiego koncernu wynika, że gra na obie platformy zarobiła tylko 50 mln dolarów. Tytuł jest bowiem oferowany za darmo, jednak gratis dostępnych jest tylko kilka poziomów. By odblokować je wszystkie, oraz otrzymać dostęp do wszystkich trybów gry, należy zapłacić 10 dolarów.

Super Mario Run

Źródło: Blog.google

You may also like...