Surface największym konkurentem iPada?

Jeszcze w tym miesiącu będziemy mogli kupić Surface, pierwszy, a przy tym bardzo interesujący tablet Microsoftu. Czy iPad może już zwijać manatki?

Dotychczas nie były znane oficjalne ceny Surface. Byliśmy jedynie straszeni sugestiami, że może być drogo i za najbardziej wypasiony model przyjdzie nam zapłacić 800, a może nawet 1000 dolarów. Na szczęście tak źle nie będzie. W sieci pojawiły się oficjalne ceny poszczególnych wersji Surface, z których wynika, że urządzenie będzie atrakcyjne cenowo i kosztem zbliżone do iPada.

Surface do sklepów trafi 26 października i do sklepów trafi w kilku wariantach różniących się wersją systemu oraz ilością pamięci i wyposażeniem. Na jednym końcu skali znajdzie się wersja z Windowsem RT i 32 GB pamięci użytkowej, w cenie 499 USD. Model z 32 GB pamięci oraz nakładką pełniącą rolę klawiatury to wydatek 599 USD, zaś wersja 64 GB kosztować ma o 100 dolarów więcej.

Co prawda 32 GB iPad również kosztuje 599 USD, lecz przewagą Surface jest nakładka z klawiaturą, znacznie ułatwiającą korzystanie z tabletu. Taka klawiatura do iPada kupowana jest oddzielnie i kosztuje spore pieniądze. Tymczasem tablet Microsoftu oferuje nam ją w standardzie.

Warto tu jednak podkreślić, że nakładki będą w dwóch wersjach. Pierwsza to kosztujący 119,99 USD Touch Cover, który pełni rolę osłony ekranu, a dodatkowo jest klawiaturą. Nieco droższy jest Type Cover w cenie 129,99 USD, który jest już normalną klawiaturą wyposażoną w dodatku w touchpad.

W cenie iPada otrzymujemy więc funkcjonalny tablet z Windowsem oraz wygodną klawiaturą. Docenią ją osoby usiłujące kiedyś wprowadzić większą ilość tekstu za pomocą ekranu dotykowego.

Źródło: Dvice.com

You may also like...