Swatch nie pomaga Apple projektować zegarka

Szwajcarska firma Swatch zaprzecza krążącym w sieci pogłoskom sugerującym, iż została jednym z partnerów Apple i pomaga zaprojektować jej pierwszy zegarek iWatch.

Parę dni temu sieć obiegła wieść sugerująca, że Apple nawiązało współpracę z firmą Swatch, by wspólnie pracować nad iWatchem, pierwszym inteligentnym zegarkiem kalifornijskiego koncernu. Nieoficjalnie mówiło się, że Apple pracuje nad kilkoma wersjami zegarka, a oprócz Swatcha, w prace zaangażowany jest również Timex.

Swatch Group wydało jednak oświadczenie, w którym zaprzecza, by współpracował z firmą z Cupertino w tej kwestii. Oczywiście może to być mydlenie oczu, gdyż Swatch jest najlepszym kandydatem do współpracy z Apple. Wprawdzie wszyscy znamy ją z plastikowych zegarków, ale nie każdy wie, że firma jest właścicielem takich marek jak Omega, Rado, Tissot, Blancpain oraz wielu innych, więc dla kalifornijskiego koncernu pasowałby idealnie. Tym bardziej, że Apple nie posiada żadnego doświadczenia w produkcji zegarków, więc łatwiej byłoby po prostu wynająć kogoś kto zrobi to za nich.

Co ciekawe Swatch przyznaje, że prowadzi interesy z Apple i dostarcza zintegrowane obwody oraz inne elektroniczne komponenty, jednak bez wdawania się w szczegóły.

Źródło: Reuters.com

You may also like...