Syfon przyszłości do naszej kuchni

W gorący dzień nie ma nic lepszego niż chłodna, gazowana woda. Niestety w naszym kraju syfon już lata temu przestał być popularny, lecz w innych krajach nadal jest w sprzedaży.

Soda Sparkle to najnowszy produkt japońskiej firmy Idea On Line Shop Co., który jest realizacją pomysłu stworzenia poręcznego, domowego syfonu działającego sprawnie i zapewniającego gazowaną wodę niemal natychmiast po użyciu. Bez potrzeby stosowania specjalnych butelek. Tak, ten gadżet nasyci nam CO2 każdą wodę, w dowolnej butelce.

Urządzenie składa się bowiem ze specjalnej jednostki ładującej. Wyposażona jest w kartidż z gazem, który zwyczajnie nakręcamy na dowolną butelkę typu PET, uwalniamy gaz, a następnie potrząsamy przez około 5 sekund, by nasycić nim wodę. Cały proces zajmuje około 35 sekund i już mamy gazowaną wodę. To rozwiązanie idealne w swej prostocie i funkcjonalności, ponieważ pozwala zagazować praktycznie każdy płyn. I nie potrzebujemy drogiego syfonu, który zabiera miejsce w kuchni. Wystarczy kupić dowolny niegazowany napój i po chwili przekształcamy go w gazowany.

Cały zestaw Soda Sparkle składa się z dwóch butelek, w których możemy określić poziom nasycenia oraz 5 naboi z gazem. Całość kosztuje 99 USD. Koszt nasycenia gazem wody nie jest jednak tani, bo wynosi około 1,8 złotego za litr, ale może idealnie spisywać się w przypadku przyrządzania drinków.

Źródło: Sodastreamusa.com

You may also like...