System Novatel oceni nasz styl jazdy

Najnowsze urządzenie firmy Novatel Wireless, które powstało w celu śledzenia ruchu pojazdów, może mieć także inne zastosowanie. Jako, że posiada GPS oraz akcelerometr, jest w stanie ocenić styl jazdy kierowcy.

Produkt o nazwie MT 3060 powstał dla firm transportowych oraz flot samochodowych, by szefostwo mogło stale kontrolować pozycję pojazdów. Urządzenie posiadające akcelerometr oraz GPS, może mieć jednak całkiem nowe zastosowanie, które bardzo dokładnie pozwoli ocenić styl jazdy kierowcy.

Jak niedawno udowodnił Clarkson, służbowe auta są najszybsze na świecie, bo kierowcy nie dbają o nie zupełnie i jeżdżą bardzo agresywnie. A to oczywiście zwiększa zużycie paliwa oraz podzespołów, co w rezultacie wpływa na koszt funkcjonowania firmy. MT 3060 może temu zapobiec. Urządzenie jest w stanie wykryć kolizję, ale także określić prędkość, lokalizację, siłę hamowania, szybkość pokonywania zakrętów oraz przyspieszenie, a do tego monitoruje też poziom naładowania akumulatora.

Krótko mówiąc, jest w stanie wykryć agresywny, niebezpieczny styl jazdy i dzięki temu szefostwo będzie mogło określić, który z pracowników nie szanuje firmowej własności i podziękować mu za pracę, lub w ostateczności polecieć po premii.

Źródło: Nvtl.com

You may also like...