Nowe szczegóły specyfikacji technicznej Galaxy S8 Active

Galaxy S8 Active pojawi się w sprzedaży w niedalekiej przyszłości. Dzięki przeciekom wiemy coraz więcej o specyfikacji technicznej tego modelu.

Od kilku dobrych lat, Samsung oferuje specjalnie wzmacniane wersje swych flagowców, które sprzedaje pod szyldem Active. Wiemy już na pewno, że producent szykuje również taką wersję modelu Galaxy S8 i właśnie nieco lepiej poznaliśmy jego wyposażenie.

Smatfony z rodziny Active, zawsze mają nieco słabszą specyfikację techniczną, w porównaniu do modelu, na którym bazują. W przypadku Galaxy S8 Active może być bardzo podobnie.

Z najnowszych przecieków wynika bowiem, że produkt otrzyma 5,8″ ekran dotykowy w technologii AMOLED. Jak widać jest on nieco mniejszy niż wyświetlacz zainstalowany w S8. Dodatkowo nie ma zakrzywionych krawędzi, co jest akurat zrozumiałe, ponieważ dzięki temu będzie bardziej wytrzymały na upadki.

Jego sercem będzie Exynos 8895, czyli dokładnie taki sam układ jak we flagowcu. Identyczna będzie również pojemność pamięci RAM, wynosząca 4 GB. Pojemność baterii nie jest na razie znana, choć poprzedniej smartfony z tej serii miały raczej spore akumulatory.

Wiadomo natomiast, że Galaxy S8 Active otrzyma wytrzymałą obudowę spełniającą standard MIL-STD-810G. Zapewni odporność na uderzenia, pył oraz wodę.

Galaxy S8 Active

Źródło: Sammobile.com

You may also like...