Szpitalny Nintendo Switch trafi do kolejnych placówek

Już wkrótce kolejne amerykańskie szpitale dostaną nowy model specjalnej konsoli Nintendo. To sprzęt bazujący na Nintendo Switch, wyposażony w kilka modyfikacji.

Pobyt w szpitalu nigdy nie należy do przyjemności. Obce otoczenie oraz ludzie, kiepskie jedzenie, a także często bolesne zabiegi sprawiają, że staramy się bywać tam jak najrzadziej. Pobyt w takiej placówce może być szczególnie traumatyczny dla dzieci, które muszą na dłużej rozstać się ze swymi rodzicami.

Szpitale starają się więc jak najbardziej umilić młodym pacjentom przebywanie w swych placówkach, oferując im różnego rodzaju rozrywkę. Są to nie tylko książki, gry planszowe, czy też telewizja, ale również konsole. Tradycyjne modele nie są jednak stworzone do korzystania z nich w szpitalach, więc powstają specjalne ich wersje.

W 2019 roku Nintendo wspólnie z firmą Starlight opracowało właśnie taką szpitalną konsolę, która trafiła do nielicznych amerykańskich szpitali. Produkt o nazwie Starlight Nintendo Switch Gaming opiera się na standardowym Switchu, którego wzbogacono o kilka modyfikacji. Sprzęt posiada bowiem specjalną obudowę, dzięki której znacznie łatwiej jest transportować go pomiędzy salami.

Nintendo poinformowało właśnie o kolejnej generacji Starlight Nintendo Switch Gaming, która trafi do kolejnych szpitali. Sprzęt wykonano w taki sposób, aby spełniał najostrzejsze protokoły bezpieczeństwa i nie narażał dzieci na zakażenie koronawirusem.

Na każdej z konsol zainstalowano dodatkowo 25 gier, zapewniających doskonałą rozrywkę. Wśród nich są m.in., takie hity jak Super Mario Party czy też The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Dzięki temu dziecko przykute do szpitalnego łóżka, będzie miało zapewnioną rozrywkę pozwalającą choć na chwilę zapomnieć o chorobie. Dzięki temu łatwiej przetrwają pobyt w szpitalu.

Nintendo Switch

Źródło

You may also like...