Tablet Acer Iconia Tab 8 – ostrzejszy obraz z nowym ekranem Full HD

Firma Acer zaprezentowała przenośny, 8-calowy tablet Acer Iconia Tab 8 wyposażony w ekran Full HD z technologią IPS i Zero Air Gap oraz czterordzeniowy procesor Intel Atom. Oprócz wydajności i doskonałej jakości odtwarzania multimediów, Iconia Tab 8 oferuje także prosty i elegancki wygląd.

Stylowa obudowa to nie tylko wrażenia estetyczne – jest również bardzo cienka i doskonale leży w dłoni. Przystępna cena, stylowy wygląd i szeroka gama możliwości czynią ten tablet idealnym wyborem dla młodych użytkowników i nowoczesnych odkrywców.

Jasny i ostry obraz
Acer Iconia Tab 8 wyposażono w 8-calowy ekran Full HD (1920 x 1200) z technologią IPS, dzięki czemu gry, filmy i strony internetowe oglądać można w doskonałej jakości pod niemal dowolnym kątem. Jakość zwiększa także technologia Zero Air Gap, która redukuje odblaski świetlne i zwiększa kontrast oraz czytelność w świetle słonecznym. Ekran Iconia Tab 8 pokryto także specjalną powłoką redukującą odciski palców i ułatwiającą czyszczenie. Wymiary 16:10 czynią go idealnym do oglądania filmów, w czym pomogą także dwa głośniki zapewniające realistyczny dźwięk przestrzenny o doskonałej jakości.

Moc i szybkość działania
Multimedia na Acer Iconia Tab 8 działają płynnie dzięki czterordzeniowemu procesorowi Intel Atom Z3745, zaś nawet 7,5-godzinny(2) czas pracy baterii pozwoli cieszyć się nimi dłużej. Oparte na systemie Android 4.4 (KitKat) urządzenie wyposażono także w aplikację Acer Touch WakeApp pozwalającą użytkownikom szybko i wygodnie aktywować Iconia Tab 8 ze stanu uśpienia przy pomocy prostego gestu. Acer Iconia Tab 8 pozwala łączyć się z sieciami WiFi za pomocą standardów 802.11a/b/g/n, zaś o jakość i stabilność połączenia zadba technologia MIMO.

Styl i wygoda
Acer Iconia Tab 8 cechuje się prostym i stylowym wyglądem, którego estetykę doceni każdy użytkownik. Obudowa z anodyzowanego metalu jest także bardzo cienka (zaledwie 8,5 mm) i lekka (360 g). Dzięki temu Iconia Tab 8 jest nie tylko estetyczna, ale i wygodna – z łatwością można trzymać ją jedną ręką, bez problemu zmieści się też w torbie. Przednie i tylne kamery pozwolą uchwycić każdą bezcenną chwilę.
Acer Iconia Tab 8 wyposażono także w czytnik kart MicroSD zwiększający ilość dostępnej pamięci, podczas gdy platforma Build Your Own Cloud (BYOC) umożliwia łatwą integrację z innymi komputerami firmy Acer. BYOC pozwala użytkownikom na stworzenie swojej własnej chmury do przechowywania muzyki, zdjęć czy jakichkolwiek innych dokumentów. Zindywidualizowane chmury oparte na Acer Open Platform są niezawodne, bezpieczne i łatwe w użyciu. Zapewniają użytkownikom wygodny dostęp do ich danych, niezależnie od miejsca pobytu.

Ceny i dostępność
Acer Iconia Tab 8 pojawi się na polskim rynku w lipcu 2014, w sugerowanej cenie od 649 zł.

Źródło: Acer.pl

You may also like...