Tablet Nokii z dodatkową klawiaturą

W sieci pojawia się coraz więcej doniesień na temat rzekomego tabletu z Windowsem 8, projektowanego przez fiński koncern Nokia.

Z nowych doniesień wynika, że urządzenie zadebiutuje na rynku na początku 2013 roku i zostanie wyposażone w 10,1-calowy wyświetlacz, złącze HDMI oraz porty USB. Przypominać ma Microsft Surface, jako że również korzystać będzie z systemu operacyjnego Windows RT.

Jednak w odróżnieniu od Surface, produkt Nokii, będzie posiadał wbudowaną łączność komórkową. Co więcej, otrzyma też osłonę ekranu, która jednocześnie będzie klawiaturą wyposażoną we własne zasilanie. Takie rozwiązanie rzecz jasna znacznie wydłużyłoby czas pracy urządzenia, a to zawsze spora zaleta, ponieważ już sama bateria wbudowana w tablet, zapewni 10 godzin działania, a dzięki możliwości szybkiego jej ładowania, w krótkim czasie dałoby się naładować w 50 procentach.

Ponoć Nokia planuje zbudować na razie niewielką liczbę tabletów wyposażonych w chip ARM, by zbadać w ten sposób rynek, a potem ewentualnie przestawić się na urządzenia z Windowsem 8.

Dokładniejsze plany fińskiego koncernu powinniśmy poznać w lutym, podczas Mobile World Congress.

Źródło: VR-zone.com

You may also like...