TAG Heuer Connected 2020 od dziś w sprzedaży

Dziś do sklepów trafił najnowszy smartwatch TAG Heuer Connected 2020. Nowy model oferuje użytkownikom znacznie większą funkcjonalność, zapewnianą przez nowy zestaw sensorów.

Marka TAG Heuer znana jest z produkcji wysokiej klasy zegarków na rękę, za które trzeba zapłacić niemałe pieniądze. Od pewnego czasu firma ma w swej ofercie także smartwatch i dziś wprowadziła na rynek trzecią jego generację, o nazwie TAG Heuer Connected 2020.

Produkt ma standardowe wzornictwo zegarków tego producenta, więc na pierwszy rzut oka ciężko poznać, że nie mamy do czynienia z mechanicznym modelem. Do wyboru są trzy rodzaje kopert wykonanych ze stali szlachetnej, z czarnym ceramicznym bezelem oraz opcjonalnym PVD. Można również wybrać wersję polerowaną oraz szczotkowaną. Jest też wariant wykonany z tytanu z matowym czarnym wykończeniem.

TAG Heuer Connected 2020

Zupełnie inaczej sprzęt wygląda od strony technicznej. Producent zrezygnował bowiem z procesorów Intela obecnych w poprzednich modelach i zastąpił je układem Qualcomm Snapdragon 3100. Wyświetlacz OLED o przekątnej 1,39″ i rozdzielczości 454 x 454 pikseli, przed uszkodzeniami chroni szafirowe szkło. Ekran będzie można przełączać pomiędzy trybem aktywnym i ambientowym, w zależności od tego w jaki sposób korzystamy ze sprzętu.

TAG Heuer Connected 2020

Nowe sensory zwiększają możliwości sprzętu

Pojawił się też zestaw całkowicie nowych sensorów. Oprócz GPS’u mamy m.in., zmodernizowany pulsometr, cyfrowy kompas, akcelerometr, a także żyroskop. Ich funkcjonalność wykorzystuje nowa aplikacja TAG Heuer Sports, adresowana do fanów sportów. Mierzy aktywność fizyczną w takich sportach jak golf, bieganie, jazda na rowerze, spacery, ćwiczenia na siłowni itp.

Oczywiście dostępne już teraz funkcje, to tylko część możliwości tej aplikacji. Producent zapewnia bowiem, że w niedalekiej przyszłości pojawi się ich znacznie więcej. Dodatkowo mamy też stoper mierzący czas z milisekundową dokładnością. Wszystkie rejestrowane dane można synchronizować nie tylko z firmową aplikacją, ale też z platformami firm trzecich, jak Apple Health czy Strada.

TAG Heuer Connected 2020

Podobnie jak w poprzednim modelu, do sterowania funkcjami służą fizyczne przyciski. Górny służy do uruchomiania aplikacji sportowej, zaś korona do nawigacji w systemie Wear OS. Dolny przycisk możemy natomiast wykorzystać do obsługi stopera.

Wbudowana bateria ma pojemność 430 mAh, co według producenta wystarczy na 20 godzin standardowego użytkowania. Na szczęść godzin starczy natomiast, z wykorzystaniem pulsometru, GPSu oraz słuchania muzyki. Ładowanie odbywa się indukcyjnie, za pomocą specjalnej ładowarki, co trwa około 1,5 godziny.

TAG Heuer Connected 2020 na amerykańskim rynku dostępny jest w cenie od 1800 dolarów.

Źródło

You may also like...