Tangible Play łączy gry na iPada z prawdziwymi zabawkami

Dzieci uwielbiają zabawę na tabletach, jednak wielu rodziców nie jest przekonanych do tej formy rozrywki, gdyż uważają, że gry nie są edukacyjne. Tak mogło być kiedyś, lecz dziś dzięki firmie Tangible Play wygląda to zupełnie inaczej.

Tangible Play wprowadziło na rynek nową serię gier mobilnych, które łączą ze sobą świat cyfrowy oraz realny. Są to aplikacje, które umożliwiają jednoczesną zabawę na ekranie tabletu oraz używanie prawdziwych kolorowych zabawek. Technologia wykorzystuje kamerę tabletu, która dzięki specjalnemu klipsowi skierowana jest na powierzchnię stołu przed ekranem i dzięki niej rozpoznaje fizyczne obiekty, wprowadzając je do cyfrowego świata.

Jedną z takich aplikacji w nowej technologii jest Osmo, gdzie gracz układa konstrukcje z klocków, natomiast aplikacja kopiuje je na ekranie. Jest jeszcze kilka innych programów, gdzie rysujemy, rozwiązujemy łamigłówki itp. Osmo pojawi się na rynku już w niedalekiej przyszłości, zaś cały komplet, a więc aplikacja oraz zestaw klocków, kosztować mają 99 dolarów.

Źródło: Hngn.com

You may also like...