Z Tapxxi taksówkarz Cię nie oszuka

W Wietnamie taksówek jeździ sporo, ale tam również, podobnie jak w naszym kraju, istnieją nieuczciwi przewoźnicy, którzy tylko czyhają na to, by oskubać nieświadomego turystę. Dlatego też uruchomiono tam specjalną aplikację Tapxxi.

Aplikacja na komórki używające Androida, powstała specjalnie po to, by kierowca nas nie oszukał podczas kursu. Program nie tylko pozwala zamówić taksówkę, lecz także pomaga uniknąć problemów językowych podczas podawania adresu. Jakby tego było mało, oblicza najkrótszą trasę i podaje średnią wysokość opłaty, którą należy uiścić, a jeśli taksówkarz spróbuje nas oszukać i pojedzie inną, dłuższą drogą, aplikacja to wykryje i poinformuje o tym pasażera.

Niestety na razie, oprócz dwóch najbardziej zaufanych wietnamskich korporacji, takich jak Mailinh oraz Vinasun, pozostałe nie zgadzają się na jej wspieranie, ponieważ nie mogłyby oszukiwać klientów.

Program można pobrać z Google Play, a jego autorzy pracują już nad wersją dla Androida. Szkoda, że u nas nikt nie pomyślał o podobnej aplikacji, bo bardzo by się przydała i ukróciła oszustwa mafii taksówkowych psujących wizerunek naszego kraju w oczach turystów.

Źródło: Google.com

You may also like...