Technologia Face ID oszukana przez kolejną maskę

Wietnamska firma Bkav udowodniła po raz kolejny, że technologia Face ID wcale nie jest tak bezpieczna jak twierdzi Apple. Oszukali ją przy pomocy nowej maski.

Wprawdzie Apple zapewnia, że technologia Face ID, która znalazła się w iPhonie X jest w pełni bezpieczna i nie da się jej oszukać, to eksperci są innego zdania. Wielu twierdzi, że rozwiązanie to jest wciąż zbyt niedopracowane, by wprowadzać je do powszechnego użytku.

Coś w tym jest, gdyż było już kilka przypadków oszukania tego systemu, przez rodzeństwo oraz 10-letnie dziecko, bardzo podobne do matki będącej właścicielką telefonu. Znacznie poważniejsze było jednak oszukanie systemu za pomocą kosztującej zaledwie 150 dolarów maski. I wyczyn ten udało się teraz po raz kolejny powtórzyć, z użyciem zupełnie nowej maski.

Dokonała tego wietnamska firma Bkav zajmująca się bezpieczeństwem, która opracowała maskę o nazwie “sztuczny bliźniak”. Jej stworzenie zajęło ekspertom niecały dzień, a wykorzystali w tym celu kamienny pył, który lepiej odtwarza teksturę ludzkiej twarzy. Następnie wydrukowali mapę oka użytkownika, jaką widzi je kamera pracująca w podczerwieni.

Oczywiście osiągnięcie specjalistów nadal nie ma żadnego znaczenia dla zwykłego użytkownika. Po pierwsze dlatego, że aby obejść blokadę jego smartfona, ktoś musiałby uzyskać do niego fizyczny dostęp. Po drugie musiałby mieć podczerwoną mapę jego oczu, a następnie stworzyć maskę. Jednak w przypadku użytkowników rządowych czy biznesmenów, w których telefonach znajdują się ważne i cenne dane, takie rozwiązanie byłoby przydatne.

Face ID

Źródło: Bkav.com

You may also like...