Tegoroczny debiut Galaxy X mało prawdopodobny

Mimo doniesień sugerujących, że pierwszy składany smartfon Samsunga pojawi się na rynku jeszcze tym roku, jest to coraz mniej prawdopodobne. Technologia składanego wyświetlacza jest bowiem wciąż dopracowywana.

Od kilku lat mówi się, że Samsung przygotowuje swój pierwszy składany smartfon o roboczej nazwie Galaxy X, a ostatnie wieści sugerowały, że produkcja tego modelu może rozpocząć się już w trzecim kwartale bieżącego roku. Koreańskie media uważają jednak, że jest to mało prawdopodobne.Dziennikarze The Investor twierdzą bowiem, że Samsung Electronics i Samsung Display wciąż dopracowują technologię wyświetlacza, który miałby znaleźć się na pokładzie Galaxy. Koreański gigant chce uniknąć pośpiechu, który w przeszłości powodował wiele problemów i woli zaczekać aż wszystko zostanie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Co ciekawe źródło twierdzi, że prace nad składanym wyświetlaczem prowadzone są w laboratoriach Samsung Display już od 2005 roku, zaś w 2008 roku był gotowy działający prototyp. Mimo to, smartfon dotychczas nie jest dostępny na rynku co sugeruje, że jest jeszcze wiele technicznych przeszkód, które należy pokonać.

Jedną z nich są technologie takie jak 3D Touch czy sensor odcisków palców zintegrowany z wyświetlaczem. Inną kwestią jest to, że Samsung chciałby aby taki telefon miał najwyżej 10 mm grubości, a tymczasem ekran ma 3 mm, zaś zakrzywiony miałby grubość 6 mm. To zostawia tylko 4 mm na baterię oraz resztę podzespołów.

Poza tym wciąż nie wiadomo czy rynek potrzebuje takich urządzeń. Wygląda więc na to, że na pierwsze składane smartfony poczekamy nieco dłużej.

Źródło: Theinvestor.co.kr

You may also like...