Tekrapod wyręczy ratownika chroniąc przed utonięciem

Tekrapod to jeden z ciekawszych projektów realizowanych na Kickstarterze, który może zmniejszyć liczbę utonięć. Produkt pomoże nam utrzymać się na wodzie w przypadku pojawienia się problemów.

Jak donoszą media, od początku czerwca w naszym kraju utonęła już ponad setka osób, choć to dopiero początek wakacji. Biorąc pod uwagę problemy z zapewnieniem odpowiedniej liczby ratowników, ta liczba do końca lata z pewnością znacznie się zwiększy. Na szczęście powstaje produkt, który może nas ocalić przed utonięciem, a jest nim Tekrapod.

Tekrapod to dzieło irlandzkiego pływaka oraz inżyniera Johna Hanley’a. To specjalne szelki wykonane z neoprenu o regulowanej długości. Ich częścią jest niewielki plecak wraz z przyczepioną do niego linką. W razie zagrożenia, np., nagłego skurczu, wystarczy za nią pociągnąć. Wówczas otwiera się nabój z CO2, który błyskawicznie napełnia powietrzem specjalną poduszkę.

Pływak może się jej przytrzymać, wzywając ratowników za pomocą znajdującego się w zestawie gwizdka. Gadżet jest wielorazowego użytku. Po dotarciu do brzegu można go zwinąć, na powrót umieszczając w plecaku, wraz z nowym nabojem. Dodatkowo urządzenie posiada stroboskopowe LED’y, dzięki którym łatwiej jest pływaka zauważyć.

Twórca Tekrapod na razie zbiera na Kickstarterze fundusze na rozpoczęcie produkcji. Jeśli mu się to uda, gadżet trafi do sprzedaży w lutym przyszłego roku w cenie 135 euro.

Tekrapod

Tekrapod

Tekrapod

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...