Telegram wzbogaca komunikator o głosowe czaty

Telegram otrzymał właśnie ostatnią w tym roku kalendarzowym aktualizację. Wzbogaca popularny komunikator o funkcję głosowego czatu, ułatwiającą prowadzenie rozmów.

Telegram wprawdzie nie jest tak popularnym komunikatorem jak Messenger czy WhatsApp, ale twórcy starają się podnosić atrakcyjność swej aplikacji. W tym roku wprowadzili do niej wiele nowości, m.in., w postaci wideo połączeń, obsługi większych plików oraz narzędzia do edycji wideo. Rok się jeszcze nie skończył, więc aplikacja otrzymała w tym tygodniu nową aktualizację dostarczającą kolejną funkcję.

Głosowe czaty ostatnią nowością w tym roku

Twórcy komunikatora wzbogacili go o głosowe czaty, ułatwiające prowadzenie grupowych rozmów. Administrator grupy może teraz włączyć taki, a wtedy każdy użytkownik w grupie może do takiego czatu wchodzić lub wychodzić wedle własnego uznania. Dzięki pływającemu widgetowi można również utrzymywać czaty głosowe podczas poruszania się po aplikacji lub korzystania z innych programów. Funkcja jest dostępna również na komputerach stacjonarnych, gdzie obsługuje skróty klawiszowe “naciśnij i mów”. Dzięki temu możemy mówić w dowolnym momencie bez konieczności przełączania okien.

Głosowe czaty nie są jedyną zmianą wprowadzoną przez nową aktualizację, gdyż dodano również ulepszenia do edycji multimediów. Użytkownicy Androida mogą teraz edytować zdjęcie po wysłaniu, rysując na nim lub wzbogacając o naklejki. Użytkownicy iOS mogą natomiast edytować otrzymane zdjęcia, a następnie je odsyłać.

Pojawiło się też kilka nowości stworzonych specjalnie dla Androida. Są to m.in., nowe animacje dla działań w aplikacjach, a także możliwość wykorzystania karty SD jak domyślnej przestrzeni do przechowywania, w celu zwolnienia wewnętrznej pamięci. Użytkownicy iOS mogą natomiast odczytywać wiadomości przychodzące poprzez asystenta Siri. Dodano także kilka nowych animowanych emoji.

Nowością jest również platforma Bug and Suggestion, która umożliwia użytkownikom komunikację z twórcami. Za jej pośrednictwem mogą zgłaszać propozycje nowych funkcji, a także błędy występujące w aplikacji. Zgłoszenia można także lajkować oraz komentować, dzięki czemu można poznać opinie społeczności na temat każdej z propozycji.

Telegram może dostać płatne funkcje

Niepokojącą informacją dla użytkowników komunikatora, mogą być plany jego monetyzacji, które firma chce wdrożyć w przyszłym roku. Producent uspokaja, że osobistych chatów na pewno nie zaleją reklamy. Obecne funkcje pozostaną przez cały czas darmowe, natomiast mogą pojawić się niektóre funkcje premium, za które trzeba będzie dopłacić.

Twórcy planują także wprowadzenie dla kanałów platformy reklamowej. Obecnie publiczne kanały często publikują reklamy lecz robią to w natrętny sposób, udający zwykłe wiadomości. Platforma reklamowa powinna rozwiązać ten problem, szanując jednocześnie prywatność użytkowników. Monetyzacja aplikacji może też przynieść korzyści społeczności. Gdy np., pojawią się płatne naklejki, ich twórcy otrzymają część dochodów z ich sprzedaży.

Telegram

Źródło

You may also like...