TENAA pokazała zdjęcia LG G5 Lite

Od niedawna wiemy, że koncern LG przygotowuje mniejszą i bardziej okrojoną wersję swego flagowego modelu LG G5. Dzięki chińskiej TENAA, mamy okazję poznać nieco bliżej jego specyfikację techniczną.

Flagowe modele smartfonów często pojawiają się w tańszej, bardziej okrojonej wersji i tak będzie również z modelem LG G5, który kilka tygodni temu trafił na światowe rynki. Jego producent przygotowuje tańszy wariant tego urządzenia o nazwie LG G5 Lite, który dostał się właśnie w ręce TENAA.Chiński organ zajmujący się dopuszczaniem do sprzedaży urządzeń mobilnych, nie tylko zaprezentował jego zdjęcia, ale też potwierdził specyfikację techniczną. Wiemy więc, że główną różnicą pomiędzy LG G5 i LG G5 Lite będzie procesor. We flagowym modelu zainstalowano Snapdragona 820, natomiast w wersji Lite pojawi się Snapdragon 652, wyposażony w cztery rdzenie Cortex-A72 oraz tyle samo Cortex-A53, wspomagane przez graficzną jednostkę Adreno 510, która zadba o wyświetlanie obrazu na ekranie 5,3″ QuadHD.

Smartfon otrzyma też 3GB RAM zamiast czterech, za to nadal posiadać ma dwie 16 Mpix kamery, 32 GB pamięci przeznaczonej na aplikacje mobilne i pliki użytkownika, a zarządzać będzie nim Android 6.0 Marshmallow.

Zobacz tanie smartfony z Androidem

Cena i data premiery tego modelu nie są na razie znane.

Źródło: Stiri-telefoane.mobilissimo.roYou may also like...