TikTok potraja długość filmów wszystkim użytkownikom

TikTok ogłosił dziś potrojenie długości filmów publikowanych w serwisie, dla wszystkich użytkowników. Obecnie mogą one trwać maksymalnie 3 minuty.

TikTok w ciągu ostatnich kilku lat stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji mobilnych na świecie, przyciągając ponad miliard użytkowników. Wkrótce ich liczba może znacznie wzrosnąć, gdyż platforma ogłosiła właśnie zmianę, która wielu osobom bardzo przypadnie do gustu.

Aplikacja służąca do publikowania krótkich filmów, początkowo umożliwiała nagrywane 60-sekundowych klipów, co wielu użytkowników uważało za wystarczające. Konkurencja jednak nie śpi i rywale umożliwiają wrzucanie dłuższych materiałów, więc TikTok nie może być od nich gorszy i również zdecydował się wydłużyć czas ich trwania.

Firma poinformowała dziś, że wszyscy użytkownicy mogą od teraz publikować materiały trwające maksymalnie 3 minuty. Tę opcję testowano od jakiegoś czasu, lecz dotąd mogli z niej korzystać tylko wybrani twórcy. Od dziś natomiast jest dostępna dla wszystkich użytkowników aplikacji.

Na razie oczywiście rozpoczęto jedynie dystrybucję nowej funkcji, więc minie zapewne trochę czasu, zanim każdy będzie mógł z niej skorzystać. Gdy ta chwila nadejdzie, użytkownik zostanie o tym fakcie powiadomiony stosownym komunikatem.

Firma ma nadzieję, że wydłużenie filmów znacznie podniesie atrakcyjność jej aplikacji. Tym bardziej że, jest to funkcja od dawna oczekiwana przez wielu twórców. Już od dawna pojawiały się bowiem sygnały, że 60-sekudn to trochę zbyt mało, szczególnie w przypadku treści edukacyjnych, czy też poradników kucharskich lub rozbudowanych samouczków urody. Teraz produkcja takich treści stanie się znacznie łatwiejsza.

TikTok

Źródło

You may also like...