Trzy topowe smartfony w teście prędkości

Redaktorzy PhoneBuff znani z przeprowadzania testów prędkości działania nowych smartfonów, zaprezentowali kolejny sprawdzian. Tym razem porównali smartfony Mate 10 Pro, iPhone X oraz Galaxy Note 8.

Wielu konsumentów kupując nowy model smartfona, kieruje się przede wszystkim jego wydajnością. To kluczowa cecha, która decyduje jak szybko dany sprzęt będzie działał w aplikacjach. A ma to szczególne znaczenie w przypadku gier mobilnych.

Producenci nie podają informacji o wydajności poszczególnych modeli, ale nie jest to problem, gdyż w sieci pełno jest niezależnych testów. Jednym z popularnych ich źródeł jest kanał PhoneBuff, który przeprowadził już wiele podobnych sprawdzianów, a teraz wykonał kolejny.

Zwykle w testach biorą udział dwa modele, jednak tym razem na warsztat wzięto aż trzy topowe smartfony pochodzące od różnych producentów. Są to modele Mate 10 Pro, iPhone X oraz Galaxy Note 8. Wybór takich modeli jest nieprzypadkowy, gdyż każdy z nich posiada zupełnie inny procesor, więc sprawdzenie jak sobie radzą w różnych zadaniach jest bardzo interesujące.

iPhone X jak wiemy dysponuje układem A11 Bionic, Huawei Mate 10 Pro posiada Kirin 970, natomiast w Galaxy Note 8 zainstalowano Snapdragona 835. To samo dotyczy pamięci użytkowej i tak sprzęt Apple ma układy NVME, natomiast smartfony z Androidem dysponują układami UFS 2.1. Takie różnice również mogą mieć wpływ na wydajność sprzętu.

Test zakładał wykonanie dwóch pętli określonych zadań polegających m.in., na uruchamianiu aplikacji. W pierwszej pętli iPhone X pokonał rywali, kończąc ją w czasie 1 minuty i 22 sekund. Tuż za nim uplasował się Huawei Mate 10 Pro, któremu zajęło to 1 minutę i 29 sekund. Na trzecim miejscu znalazł się Galaxy Note 8 z czasem 1 minuta 32 sekundy.

W drugim teście kluczowe znaczenie miała pamięć RAM i w tej materii iPhone X jest niestety gorszy od rywali, gdyż posiada jedynie 3 GB. Tymczasem pozostałe smartfony mają jej po 6 GB. Dlatego produkt Apple potrzebował na zakończenie testu 57 sekund więcej. Galaxy Note 8 wykonał to samo w 28 sekund dłużej, natomiast pierwsze miejsce zajął Mare Pro 10, któremu zajęło to 26 sekund dłużej.

Cały test możecie zobaczyć na poniższym wideo.

smartfony

Źródło: YouTube.com

You may also like...