Touch ID największym problemem iPhone 8

Apple chce wszystkim pokazać, że potrafi oferować urządzenia wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, a częścią tego planu jest nowy czytnik odcisków w iPhone 8. Najnowsze wieści sugerują jednak, że sprawia on producentowi gigantyczne problemy.

Apple od lat krytykowane jest za brak innowacji technologicznych w swych smartfonach. Konkurencja oferuje chociażby ekrany AMOLED o rozdzielczości dochodzącej do 2K, tymczasem amerykański koncern wciąż pozostaje przy panelach LCD, które dopiero od niedawna wyświetlają obraz w Full HD.

Dotyczy to także innych rozwiązań technicznych, więc Apple postanowiło uciszyć krytyków swego sprzętu przy pomocy iPhone 8, który ma być najnowocześniejszym i najlepiej wyposażonym ze wszystkich jej smartfonów. Jedną z nowości, która się w nim znajdzie jest nowa wersja technologii Touch ID, która jak się okazuje, jest równocześnie najbardziej problematyczną.

Apple wzorując się na Galaxy S8, chce bowiem pozbyć się przycisku Home z czytnikiem odcisków palców, jednak zamiast przenosić go na tylny panel, planuje zintegrowanie tego elementu z wyświetlaczem. I to właśnie stanowi gigantyczny problem, który jak wcześniej informowałem, spowoduje prawdopodobnie przesuniecie premiery tego modelu na listopad.

Timothy Arcuri, analityk pracujący dla Cowen and Company twierdzi bowiem, że produkcją tego elementu miała zająć się należąca do Apple firma AuthenTe. Sęk w tym, że produkowany przez nią podzespół jest kiepskiej jakości, więc koncern musi teraz poszukać zewnętrznego dostawcy. To nie będzie jednak takie łatwe, gdyż do premiery smartfonu pozostało kilka miesięcy, a wcześniej trzeba się upewnić, że podzespół nie będzie sprawiać żadnych problemów, a następnie wyprodukować go w kilkudziesięciu milionach egzemplarzy. Jeśli nie uda się tego zrobić, Apple być może będzie musiało zrezygnować ze swego pomysłu i tak jak w przypadku Galaxy S8, przenieść czytnik na tylny panel.

Na razie nie wiemy jaką decyzję podejmie amerykański koncern, ale w przyszłym miesiącu sprawa powinna się rozstrzygnąć.

iPhone 8

Źródło: Macrumors.com

You may also like...