Troll stracił 50 tys dolarów na Twitchu

Funkcja zwrotu pieniędzy oferowana przez PayPala to prawdziwa zmora właścicieli sklepów internetowych, którzy w wyniku oszustw bardzo często zostają bez towaru i pieniędzy. Okazuje się jednak, że czasem bywa przydatna w uspokajaniu trolli, którzy oszukują na donacjach streamerów korzystających z portalu Twitch.

Internetowy trollig przybiera różne formy, ale ostatnio szczególnie popularne stało się robienie kawałów streamerom działającym na Twitchu, którzy utrzymują się z donacji przekazywanych przez widzów. Każdy oglądający transmisję ma możliwość przekazania jej autorowi określonej sumy pieniędzy, zaś obsługą transakcji zajmuje się PayPal.System internetowych płatności ma funkcję zwrotu środków, które można z różnych powodów cofnąć. Jeśli np. zakupiony w internetowym sklepie towar się nam nie podoba, robimy zwrot i otrzymujemy nasze pieniądze z powrotem. Tę funkcję polubiły internetowe trolle, które przelewają streamerom pieniądze, a zaraz potem je odbierają, uważając to zapewne za świetny dowcip.

Troll ukrywający się pod pseudonimem iNexus_Ninja również znany był z takich dowcipów i dla żartu przekazał 50 tysięcy dolarów jednemu ze streamerów grającemu w Counter-Strike: Global Offensive, planując oczywiście natychmiast odzyskać pieniądze. Jego zdziwienie musiało być ogromne, gdy okazało się, że PayPal odmówił zwrotu wpłaconych środków. Okazało się bowiem, że streamer oprotestował żądanie zwrotu pieniędzy i udało mu się je zachować.

Tu kupisz najtańsze gry na PC

Najwyraźniej dla trolla, który tak naprawdę nazywa się Anthony Archer (możecie zajrzeć na jego Twittera), na 18 lat i mieszka w Australii, nie jest to jakaś duża kwota. Ale może nauczy to jemu podobnych, by nie żartować więcej w ten sposób, gdyż mogą zostać z dużymi długami.

Źródło: Twitter.comYou may also like...