Trzynasty Doctor Who będzie kobietą

BBC potwierdziło właśnie kto wcieli się w rolę kolejnego Doktora w serialu Doctor Who. Zmiana jest szokująca dla fanów, gdyż będzie nim aktorka Jodie Whittaker.

Po tym jak kilka tygodni temu zakończył się kolejny sezon serialu Doctor Who, jego fani zastanawiali się kto wcieli się w kolejnego doktora. Dla Petera Capaldi był to bowiem ostatni sezon, więc zakończył już swą przygodę z serialem i pojawi się jedynie w odcinku świątecznym.

Wyczekiwanie na ogłoszenie nazwiska odtwórcy głównej roli jest zawsze bardzo emocjonujące, gdyż nigdy nie wiadomo kto zagra w kultowym serialu. Tym razem jednak producenci zaskoczyli wszystkich ogłaszając, że trzynasty Doktor Who będzie kobietą. Wcieli się w niego Jodie Whittaker. Jest to aktorka znana z wielu serial dramatycznych brytyjskiej stacji, a oprócz tego możemy ją także zobaczyć w serialu Black Mirror na Netflixie.

Wcześniej pojawiały się plotki, że BBC może zmienić płeć głównego bohatera, ale nikt nie sądził, że są prawdziwe. Jodie Whittaker zastąpi Capalidiego w świątecznym odcinku, by w przyszłym roku zagrać główną rolę w zupełnie nowym sezonie.

Nowy Doktor nie jest jedyną zmianą w Doctor Who, serialu, emitowanym bez przerwy już od ponad 50 lat. Odchodzi też jego producent Steven Moffat, którego zastąpi Chris Chibnall, przejmując obowiązki producenta oraz głównego scenarzysty.

Doctor Who

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *