Twitter udostępnia Androidowi tryb Light Out

Posiadacze smartfonów z Androidem mogą już wypróbować nowy tryb Light Out. Twitter udostępnił go wreszcie także tej platformie, choć na razie we wczesnej wersji.

W marcu bieżącego roku Twitter udostępnił swym mobilnym użytkownikom nowy tryb Lights out, umożliwiający zmianę motywu na ciemny. Dotychczas opcja ta dostępna była jednak tylko dla użytkowników sprzętu na platformie iOS. Teraz mogą z niej korzystać także posiadacze telefonów z Androidem, gdyż serwis właśnie im ją udostępnił. Pamiętajmy jednak, że jest to wersja alfa, więc jej działanie może nie być idealne.

Tryb Lights out działa w nieco inny sposób, niż obecny tryb Dark Mode. Podstawową różnicą jest bowiem kolorystyka, gdyż o ile w dark mode interfejs użytkownika ma zabarwienie ciemno niebieskie, o tyle nowy tryb pozwala uzyskać pełną czerń. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla wszystkich smartfonów posiadających wyświetlacze OLED. Jak wiadomo w tych panelach kolor czarny uzyskiwany jest przez wyłączanie pikseli, a więc ciemny interfejs znacznie obniża zużycie energii.

Oczywiście duże znaczenie ma też fakt, że obraz staje się zdecydowanie czytelniejszy, a także bardziej przyjazny dla oczu po zmroku. Z nowej funkcji można korzystać w aplikacji o numerze 8.19.0-alpha.03.

Twitter
Twitter

Źródło

You may also like...