Twitter Anonymous zaatakowany

Hakerzy atakują wszystko co amerykańskie, nie oszczędzając nikogo. Najzabawniejsze jest to, że tym razem włamali się na oficjalnego twittera należącego do grupy Anonymous.

W ostatnich dniach łupem hakerów padł nie tylko oficjalny Twitter sieci Burger King, na którym żartownisie poinformowali o sprzedaży firmy dla McDonaldsa’a, ale także konto Donalda Trumpa, amerykańskiego miliardera i potentata branży budowlanej.

Jednak najzabawniejszym przykładem ataków hakerów jest włamanie na oficjalnego twittera grupy Anonymous, posiadającego 160,000 fanów. Przyznała się do tego mało znana grupa Rustle League.

Graham Cluley, starszy konsultant w firmie Sophos, zajmującej się kwestią bezpieczeństwa w sieci uważa, że czynnik ludzki ponosi winę za włamanie. Specjalista sądzi, że po prostu grupa mogła używać tego samego hasła w wielu miejscach, albo po prostu wybrała takie, które łatwo złamać.

Anonymous to grupa, która sama wielokrotnie włamywała się na konta innych, więc twierdzenie, że sami nie potrafią zabezpieczyć własnego twittera, brzmi nieco zabawnie. Ale oczywiście wszystko jest możliwe.

Źródło: BBC.co.uk

You may also like...