Twitter pod Windows Phone pożera dużo danych

Użytkownicy smartfonów z Windows Phone, którzy mają wykupione ograniczone pakiety danych, powinni bardzo uważać podczas korzystania z Twittera. Odkryto bowiem, że bardzo szybko może wyczerpać dostępny limit.

Specjaliści odkryli, że Twitter wysyła i pobiera duże ilości danych. Nie jest to bynajmniej jakiś błąd systemu, lecz efekt wprowadzenia zmian do aplikacji zapewniającej dostęp do profilu, która znacznie częściej się z nim synchronizuje. Podczas testów okazało się, że w ciągu tygodnia może zużyć aż 3 GB danych z naszego pakietu, co w przypadku osób, które mają wykupione bardzo małe pakiety, niezwykle szybko odetnie ich od internetu.

Microsoft poczynił już pewne zmiany, które mają zapobiec wyczerpywaniu pakietów i przestawił ustawienia synchronizacji na raz dziennie. Niestety to na razie tylko czasowe rozwiązanie, więc lepiej albo wykasować aplikację, albo postarać się o pakiet z nieograniczonym dostępem do sieci.

Microsoft obiecuje, że znajdzie rozwiązanie problemu, jednak może to potrwać nawet kilka tygodni, więc na razie lepiej nie korzystać z aplikacji.

Źródło: Engadget.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *