Twitter wprowadza długo oczekiwaną funkcję

Twitter wreszcie udostępnił możliwość ukrywania odpowiedzi na wpisy. Dzięki temu użytkownik zyskuje większą kontrolę nad toczącą się konwersacją.

Media społecznościowe mają to do siebie, że znajdziemy w nich różnych ludzi. Zazwyczaj są to miłe i kulturalne osoby, ale czasem trafiamy również na plujących jadem na wszystkie strony. Oczywiście można takie wpisy usuwać, ale często prowadzi to do zaognienia sytuacji, więc lepszym wyjściem jest ich ukrywanie. Taka osoba po wejściu na nasz profil nadal widzi swój komentarz, ale dla pozostałych oraz właściciela konta pozostaje ukryty.

Na początku roku Twitter rozpoczął testowanie funkcji ukrywania odpowiedzi na tweety i teraz wprowadza ją dla wszystkich użytkowników. Każdy posiadacz konta może teraz ręcznie ukryć wybrany przez siebie wpis. Po tym nie będzie go już widział, ale oczywiście w każdej chwili może go ponownie przywrócić. Wystarczy tylko kliknąć znajdującą się obok niego ikonkę.

Nowa funkcja z pewnością bardzo spodoba się osobom korzystającym tego portalu. Z udostępnionych statystyk wynika bowiem, że aż 85 procent użytkowników woli ukrywać odpowiedzi na wpis, zamiast blokować użytkowników lub ich wyciszać. Co ciekawe, ta funkcja może mieć też wychowywać. Aż 27% Kanadyjczyków, których odpowiedzi ukryto stwierdziło, ze rozważy zmianę sposobu interakcji z innymi.

Nowa funkcja jest dostępna dla wszystkich użytkowników Androida oraz iOS, a także osób korzystających z serwisu za pośrednictwem internetowej strony.

Twitter

Źródło

You may also like...