USB Killer 2.0 zniszczy komputer w kilka sekund

Jeśli ktoś Was zdenerwuje na tyle, że w akcie zemsty zechcecie mu zniszczyć komputer, to istnieje idealne narzędzie do tego zadania. Nazywa się ono USB Killer 2.0 i zostało stworzone przez rosyjskiego programistę o pseudonimie Dark Purple.

Czym jest USB Killer 2.0? Choć wygląda jak pendrive, to przeznaczony jest do fizycznego niszczenia komputerów. Nie robi tego jednak za pomocą złośliwych wirusów, lecz elektryczności. Urządzenie wetknięte do portu USB, przepuszcza przez niego prąd o napięciu 220 V, wywołując spięcie na obwodach i po prostu je paląc, co bezpowrotnie niszczy elektronikę. Urządzenie zapewne nie zniszczy danych zapisanych na dysku twardym, ale niewielka to pociecha, gdy trzeba będzie wymienić wszystkie podzespoły, czyli płytę główną, procesor, pamięć RAM oraz kartę graficzną.

Zobacz najtańsze karty graficzne

Dobrą wiadomością jest również to, że aby przeprowadzić taki atak, trzeba uzyskać fizyczny dostęp do komputera, by włożyć USB Killer 2.0 do jego portu, a to jest mało prawdopodobne. Chyba, że macie złośliwych kolegów, których zapraszacie do domu, a którzy mogą Wam wyciąć taki numer.

Źródło: Habrahabr.ru

You may also like...