Uszkodził kciuk podczas maratonu w Candy Crush Saga

Wprawdzie głośno się o tym nie mówi, ale gry potrafią być niebezpieczne dla życia i zdrowia, czego przykładem są częste zgony w Chinach spowodowane wielogodzinnymi maratonami. Niebezpieczne mogą być także gry mobilne, o czym przekonał się 29-latek, który uszkodził sobie kciuk grając w Candy Crush Saga.

29-letni mężczyzna o nieustalonej tożsamości, był bardzo wiernym fanem popularnej gry Candy Crush wydanej na smartfony i przez ostatnie 6 tygodni urządzał sobie maraton, bawiąc się wspomnianym tytułem niemal bez przerwy. Nie zdawał sobie jednak sprawy, że nadmierna eksploatacja palców uderzających w powierzchnię ekranu, może się dla niego źle skończyć.
Mężczyzna zaczął cierpieć na chroniczny ból lewego kciuka i po wizycie u lekarza okazało się, że zerwał sobie jedno ze ścięgien, co wymagało interwencji chirurga.

Sam zainteresowany twierdzi, że nie jest wcale uzależniony od gier, natomiast zabawą w Candy Crush umilał sobie wolny czas jaki pozostał mu do rozpoczęcia nowej pracy (mężczyzna wyszedł właśnie z wojska). Następnym razem nie będzie tak często bawił się swym smartfonem.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...