Vaio Phone Biz z Windows 10 wreszcie w sprzedaży

Marka Vaio w lutym zapowiedziała swój pierwszy smartfon w Windowsem 10. Nowy model właśnie trafił do sprzedaży, jednak dostępny jest w zbyt wysokiej cenie jak na oferowane możliwości.

Jakiś czas temu, mające problemy finansowe Sony pozbyło się marki Vaio, znanej z nowoczesnych, aczkolwiek bardzo drogich laptopów. Jej nowy właściciel nie ogranicza się tylko do kontynuowania dotychczasowej działalności, lecz rozwija ją, wzbogacając o nowe produkty.Na początku roku Vaio zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży swego pierwszego smartfona z Windowsem 10 i teraz spełniło tę obietnicę. Produkt nazywa się Vaio Phone Biz i dysponuje 5,5″ ekranem Full HD, procesorem Snapdragon 617 oraz 3 GB RAM. Wyposażono go także w 13 Mpix tylną kamerę oraz oczywiście wspominany system Windows 10, co zapewnia mu pełną kompatybilność z pecetami.

Vaio Phone Biz na chwilę obecną dostępny jest tylko w Japonii, ale raczej nie stanie się rynkowym hitem. Po pierwsze dlatego, że sprzęt mobilny z platformą Microsoftu cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem, a po drugie dlatego, że kosztuje aż 530 dolarów.

To kwota zdecydowanie zbyt wysoka, jeśli weźmiemy pod uwagę niezbyt mocną specyfikację techniczną. Cóż, sprzęt Vaio zawsze był o wiele za drogi, w stosunku do oferowanych możliwości.

Źródło: Mspoweruser.comYou may also like...