Vivo pracuje nad najcieńszym smartfonem

Aktualnie tytuł najcieńszego smartfona na świecie jest w posiadaniu firmy Oppo, której model R5 ma zaledwie 4,85 mm grubości. Niebawem go jednak utraci, gdyż firma Vivo pracuje nad telefonem, który będzie miał grubość poniżej 4 mm.

Chińskie smartfony stają się coraz lepsze i jest to fakt, któremu nie da się zaprzeczyć. Nie tylko oferują mocne podzespoły, lecz także nie kosztują zbyt wiele, a ostatnio robią się również coraz smuklejsze. Jeszcze do niedawna tanie smartfony z Chin były stosunkowo grube, dziś jednak osiągają rezultaty, których może im pozazdrościć nawet Apple.

Na przykład Oppo R5 ma 4,85 mm grubości (dla porównania iPhone 5s ma 7,6 mm grubości i wygląda przy nim jak toporny kloc) i jest aktualnie najcieńszym tego typu urządzeniem na świecie. Jednak firma Vivo zamierza pobić ten rekord, ponieważ już ogłosiła, że pracuje nad smartfonem, który będzie mieć tylko 3,8 mm.

Nie wiadomo na razie w jaki sposób zostanie to osiągnięte, nie wiemy też nic na temat jego specyfikacji technicznej. Oby tylko z powodu tego odchudzania się nie wyginały się tak jak iPhone 6 i iPhone 6 Plus.

Źródło: Cnet.com

You may also like...