Vivo X21i: duży smartfon z niezłym aparatem

Wreszcie poznaliśmy oficjalną specyfikację techniczną modelu Vivo X21i. Następca X21 ma podobne wyposażenie do swego poprzednika, ale za to inny procesor oraz lepsze kamery.

Po kilku tygodniach plotek i przecieków, udało nam się wreszcie dowiedzieć co zaoferuje nam Vivo X21i. Najnowszy smartfon chińskiego producenta jest następcą modelu X21, dostępnego od marca tego roku i posiada spory ekran AMOLED wyposażony w notcha.

Nowy model nie różni się wiele od swego poprzednika, zarówno pod względem technicznym, jak i stylistycznym. Wygląda więc praktycznie tak samo, a jego podzespoły są zbliżone. Największą różnicą jest jednak procesor. Zamiast Snapdragona 660, pojawił się bowiem MediaTek Helio P60. Natomiast przednia kamera do selfie, zamiast 12 MP, posiada obecnie sensor o rozdzielczości 24 MP.

Pozostałe elementy są właściwie takie same. Nadal mamy więc 6,28″ ekran Super AMOLED o rozdzielczości 2280 x 1080 pikseli i proporcjach 19:9. Wyświetlacz ma oczywiście notcha, a prócz tego zajmuje aż 90,3% powierzchni przedniego panelu, przez co telefon prezentuje się bardzo nowocześnie. Ramka na górze oraz bokach praktycznie nie istnieje, zaś wymiary sprzętu wynoszą 154.73 x 74.98 x 6.99 mm, a masa to 159 gramów. Na tylnym panelu znajdziemy także czytnik linii papilarnych.

Vivo X21i dostępy jest w dwóch wariantach różniących się wielkością pamięci. Pierwszy ma 6 GB RAM oraz 64 GB pamięci flash. Drugi natomiast otrzymał tylko 4 GB RAM, ale za to aż 128 GB pamięci użytkowej.

Tylna kamera jest podwójna i ma dwa sensory 12 MP kontrolowane przez SI, które dokonuje analizy sceny i automatycznie dobiera najlepsze ustawienia. Kamea potrafi rozpoznać kolor skóry, płeć, otoczenie, a następnie dobrać najlepiej pasujący filtr. Smartfon posiada także 3425 mAh baterię, a jego systemem operacyjnym jest Android 8.1 Oreo, wspierany przez firmową nakładkę FunTouch OS 4.0.

Na chińskim rynku Vivo X21i pojawi się już 19 maja i w wersji 6/64 GB dostępny będzie w przeliczeniu za 425 dolarów. Do wyboru mają być trzy kolory: czerwony, biały oraz czarny.

Vivo X21i

Vivo X21i

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...