Samochody Volkswagena połączy chmura Microsoftu

Już niebawem nowe modele samochodów Volkswagena będą się komunikować za pomocą chmury Azure. Niemiecka podpisała właśnie z Microsoftem odpowiednie umowy.

Współczesne samochody stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Potrafią nie tylko ostrzegać o korkach lub robotach drogowych, ale też śliskiej nawierzchni. Aby to wszystko mogło jednak działać, potrzebna jest stała komunikacja bezprzewodowa, dzięki której auta przesyłają i odbierają dane z różnych miejsc.

Najbardziej rozwiniętymi na tym polu pojazdami są auta grupy Volkswagen, a już niebawem ich funkcjonalność w tej materii jeszcze wzrośnie. Niemiecki koncern nawiązał bowiem współpracę z Microsoftem, dzięki której będzie mógł wykorzystać chmurę Azure. Należącą do amerykańskiego koncernu technologia, pozwoli połączyć ze sobą całą flotę aut tego producenta. A to oznacza, że wszystkie usługi oferowane przez producenta, będą wkrótce bazować na chmurze giganta z Redmond.

W celu realizacji tego planu, Volkswagen uruchomi nowe biuro poświęcone rozwojowi usług bazujących na chmurze. W niedalekiej przyszłości znajdzie w nim zatrudnienie niemal 300 osób, które zajmą się tworzeniem funkcji przydatnych kierowcom. Nowa technologia zaoferuje wiele nowych możliwości, nie tylko poprawiających bezpieczeństwo jazdy. Właściciel podczas prowadzenia pojazdu, będzie mógł także sterować własnym domem, kontrolując oświetlenie, klimatyzacje oraz wiele innych elementów wyposażenia.

Obie firmy chcą, by technologia stała się dostępna dla właścicieli aut już w 2020 roku. A w planach jest podłączanie do chmury każdego roku co najmniej 5 mln nowych pojazdów.

Azure

Źródło: Volkswagen-newsroom.com

You may also like...