W Abu Dhabi stanie największa rzeźba świata

Pamiętacie może projekt owinięcia materiałem Reichstagu? Teraz ten sam artysta zamierza wybudować w Abu Dhabi największą na świecie rzeźbę.

Christo, to legendarny artysta, który kilka lat temu wsławił się owinięciem materiałem Reichstagu, siedziby niemieckiego rządu. Teraz planuje jeszcze bardziej ambitny projekt stworzenia na pustyni w Abu Dhabi, największej na świecie rzeźby.Konstrukcja o nazwie Mastaba przypominać ma z wyglądu piramidę i powstanie w całości z pustych, sklejonych ze sobą beczek po oleju, wyrastając nad pustynią na wiele metrów. Wykonanie rzeźby zająć ma około 30 miesięcy, w projekcie weźmie udział kilkaset osób, a zostanie ona zbudowana około 160 kilometrów od Abu Dhabi, a dokładnie w Al Gharbia.

Mastaba nie nawiązuje do egipskich piramid, lecz swą nazwę wzięła od starożytnej arabskiej formy geometrycznej, inspirowanej przez ławki ustawiane na pustyni, na których mogli odpoczywać strudzeni wędrowcy.

Koszt projektu szacowany jest na 340 milionów dolarów! Jeśli się uda, będzie to największa na świecie stała rzeźba i bez wątpienia również najdroższa.

Źródło: Luxo.com

You may also like...