W Amsterdamie uruchomiono pierwsze kino VR

Technologia rzeczywistości wirtualnej zaczyna powoli wkraczać do naszych domów, oferując użytkownikom oglądanie filmów w zupełnie nowy sposób. Nie da się ukryć, że prędzej czy później znajdzie także zastosowanie w kinach i pierwsze takie kino zostało uruchomione w Amsterdamie.

Jego właścicielem jest firma &samhoud media, która już wcześniej prezentowała możliwości tej technologii, organizując tymczasowe kina w wybranych miastach Niemiec, Szwajcarii oraz Holandii. Tym razem zdecydowano się na stałe kino, które uruchomiono w Amsterdamie, zaś celem jego istnienia jest dotarcie z technologią VR do znacznie szerszej publiczności.Przybytek różni się od typowych kin, do których chodzimy w weekendy. Największa różnica to brak ekranu, na którym wyświetla się obraz, gdyż jest on całkowicie zbędny i zastąpiono go smartfonami Samsung Galaxy S6 oraz goglami Samsung Gear VR. Zdecydowano się wykorzystać urządzenia mobilne, by zapewnić widzom pełną swobodę ruchów, której brakowałoby w przypadku innego sprzętu z połączeniem kablowym. Dopełnieniem kompletu są lekkie słuchawki firmy Sennheiser.

Swoboda ruchu jest konieczna, ponieważ w nowym kinie nie ma typowych rzędów foteli, lecz umieszczone w pobliżu stolików krzesła z 360 stopniowym zakresem ruchu, pozwalające widzom w pełni doświadczyć prezentowany materiał.

Oczywiście w takim kinie nie obejrzymy żadnych filmowych hitów, lecz specjalnie przygotowane materiały, rejestrowane odpowiednimi kamerami. Jednorazowo 30-minutowy seans może oglądać 50 osób. Jest to jednak przyjemność dość droga, gdyż bilet kosztuje aż 12,50 euro, co zważywszy na czas pokazu, jest kwotą nieco wygórowaną.

&samhoud media uważa jednak, że takie kina mają przed sobą wielką przyszłość i już planuje uruchomienie kolejnych, które pojawią się w Londynie, Paryżu, Berlinie oraz Madrycie.

Źródło: gadgette.comYou may also like...