W Chinach stanął największy budynek świata

Do tej pory to amerykański Pentagon uznawany był za jeden z największych, jeśli nie największy budynek świata. Teraz jednak Chińczycy przyćmili tę konstrukcję czymś znacznie bardziej okazałym.

W prowincji Chengdu, otwarto właśnie New Century Global Center, będące największym wolno stojącym budynkiem na świecie, który w swych przepastnych wnętrzach zmieściłby trzy takie Pentagony.

Konstrukcja jest długa na 500 metrów, szeroka na 400 metrów oraz wysoka na 100 metrów, a jej łączna powierzchnia użytkowa wynosi 1,7 miliona metrów kwadratowych. W otwartym 28 czerwca budynku znajdują się biura, centra handlowe z 400,000 metrów powierzchni, 5-gwiazdkowy hotel, śródziemnomorska wioska, plaża, park wodny, ogromne lodowisko oraz kompleks kinowy IMAX z 14-salami.

Prowincja Chengdu, której populacja liczy sobie 14 milionów osób, ma ambicję stać się ekonomiczną i kulturalną stolicą zachodnich Chin, dlatego też do 2020 roku w planach jest rozbudowa linii metra oraz budowa nowego lotniska. W 2012 roku dochód tego miasta wyniósł ponad 130 miliardów dolarów!

Źródło: CNN.com

You may also like...