Waymo uruchamia autonomiczne taksówki. Waymo One rusza już w przyszłym roku

Waymo zapowiedziało pierwszą komercyjną usługę autonomicznych taksówek. Usługa o nazwie Waymo One oficjalnie wystartuje już w przyszłym roku i będzie dostępna dla mieszkańców Phoenix.

Czy tego chcemy czy nie, autononomiczne samochody prędzej czy później wyjadą na drogi, całkowicie zmieniając nasz świat. Tego typu technologia sprawi bowiem, że miliony osób na całym świecie stracą swą pracę. Nie będą już potrzebni kierowcy autobusów, kurierzy, taksówkarze itp.

Ci ostatni zapewne stracą zajęcie jako pierwsi i nastąpi to już w bardzo bliskiej przyszłości. Należąca do Google firma Waymo zapowiedziała właśnie uruchomienie usługi o nazwie Waymo One. Serwis który ruszy w przyszłym roku, będzie komercyjną usługą wożenia osób autonomicznymi taksówkami.

Na początku usługa będzie ograniczona tylko do kilkuset mieszkańców amerykańskiego Phoenix, będących częścią firmowego programu testowego. Każda z osób mogących korzystać z tej nowoczesnej formy transportu, będzie mogła publicznie dzielić się swymi wrażeniami. Dodam, że poprzednio nie było to możliwe i uczestnicy programu podpisywali klauzulę poufności.

Samochody pracujące w usłudze Waymo One będą oczywiście jeździły w trybie w pełni autonomicznym. Jednakże dla bezpieczeństwa pasażerów, za kierownicą będzie znajdował się człowiek nadzorujący cały system. W razie sytuacji awaryjnej, przejmie kontrolę nad autem. Usługa będzie dostępna w dzielnicach Chandler, Tempe, Mesa i Gilbert, przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Waymo One

Źródło: Medium.com

You may also like...