Nowa funkcja Waze uwzględni płatne drogi w naszej podróży

Aplikacja Waze wprowadza nową funkcję, ułatwiającą planowanie podróży. Narzędzie pokaże całkowity jej koszt, uwzględniający płatne drogi oraz inne opłaty.

Aplikacje nawigacyjne stały się narzędziami, bez których trudno dziś wyobrazić sobie podróżowanie. Nie tylko sprawnie doprowadzi nas do celu, ale też zrobi to szybko i bezpiecznie, pozwalając ominąć korki i chroniąc przed fotoradarami. Waze ma dla swych użytkowników jeszcze jedną funkcję, a jest nią informacja o całkowitych kosztach podróży uwzględniających płatne drogi.

Funkcja pojawiła się właśnie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Izraelu i oprócz czasu podróży, pokazuje nam również jej całkowity koszt. Aplikacja uwzględnia bowiem wszelkie płatne autostrady oraz mosty, pokazując użytkownikowi ile będzie musiał zapłacić.

To prawdziwa nowość, bo choć wiele aplikacji w tym Google Maps, ostrzega o opłatach, to jednak nie podaje ich wysokości. Nie wiadomo więc ile będzie kosztowała podróż, co dla wielu osób jest bardzo istotne. Mogą bowiem zdecydować czy chcą przejechać szybciej korzystając z płatnych autostrad. Czy też zaoszczędzić nieco pieniędzy wybierając inne drogi, co może jednak nieco wydłużyć podróż.

Waze zapewnia, że działanie nowej funkcji opiera się na spoleczności użytkowników. Wykorzystuje bowiem opcje pozwalającą zgłaszać niebezpieczne warunki drogowe, radary itp. Użytkownicy sami wpisują więc wysokość opłat na bramkach poszczególnych dróg i na podstawie tych danych aplikacja wylicza nam koszty podróży.

Przydałaby się jeszcze funkcja umożliwiająca dokonanie opłaty bezpośrednio z poziomu aplikacji, ale na to musimy jeszcze poczekać.

Waze

Źródło: 9to5google.com

You may also like...