WhatsApp oraz Instagram wkrótce zmienią nazwy

Facebook planuje poważny krok jakim jest rebranding nazw swych dwóch popularnych usług. Firma chce zmienić nazwy komunikatora WhatsApp oraz portalu Instagram.

WhatsApp oraz Instagram to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych usług na rynku. Zarówno komunikator, jak i portal społecznościowy mają ogromną rzeszę użytkowników, grubo przekraczającą miliard osób. Nie każdy z nich jednak wie, że oba produkty należą do portalu Facebook. Amerykańska firma zamierza to bardziej podkreślić, dlatego planuje zmienić nazwy wspomnianych usług.

The Information, powołując się na źródła wśród pracowników portalu twierdzi, że wkrótce nie będzie już WhatsAppa oraz Instagrama. Zamiast tego pojawią się Instagram from Facebook oraz WhatsApp from Facebook. Rzecznik portalu potwierdził planowane zmiany. Wyjaśnił także powód tej zmiany. Otóż Mark Zuckerberg chce, by produkty i usługi były bezpośrednio połączone z marką Facebooka.

Pojawia się jednak pytanie, czy to na pewno dobry pomysł. Facebook w ostatnim czasie ma coraz większe problemy dotyczące poszanowania prywatności użytkowników. Z tego też powodu, parę tygodni temu nałożono na niego grzywnę w wysokości 5 mld dolarów. Jeśli więc firma jasno da do zrozumienia swym użytkownikom, że portal społecznościowy oraz komunikator to jej produkty, niektórzy mogą zrezygnować z dalszego wykorzystywania tych produktów.

WhatsApp

Źródło: Theinformation.com

You may also like...