Miliony użytkowników straci dostęp do WhatsApp

Już za kilka tygodni kilka milionów posiadaczy smartfonów z Androidem oraz iOS, straci dostęp do komunikatora WhatsApp. Aplikacja przestanie wspierać starsze wersje systemów operacyjnych.

Użytkownicy komunikatora WhatsApp powinni zapamiętać datę 1 lutego 2020 roku. W tym dniu miliony posiadaczy smartfonów z Androidem oraz iOS utraci bowiem możliwość korzystania z tego popularnego komunikatora. Nie oznacza to jednak, że produkt znika z rynku. Chodzi po prostu o zakończenie wsparcia dla starszych wersji mobilnych systemów operacyjnych.

W tym dniu aplikacja przestanie wspierać iOS 8 oraz starsze wersje platformy Apple. Już w tej chwili nie można zakładać nowych kont oraz ponownie weryfikować istniejących, jeśli na smartfonie nie znajduje się system iOS 9 lub nowszy. Sama aplikacja wprawdzie nadal działa, ale w przyszłym roku przestanie.

Sytuacja dotyczy nie tylko posiadaczy sprzętu Apple, ale też użytkowników Androida. Różnica jest jednak taka, że WhatsApp na systemie Google będzie nadal działał na starszych wersjach. Od 1 lutego trzeba będzie mieć zainstalowanego co najmniej Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, bowiem to najstarsza wersja systemu, na której aplikacja ruszy.

Nieco wcześniej, bo już 31 grudnia, aplikacja przestanie być dostępna dla Windows Phone. W przypadku tej platformy zakończenie wsparcia jest całkowite, a więc nie ma znaczenia z której jej wersji korzystamy. Komunikatora nie da się bowiem uruchomić na żadnej z nich.

WhatsApp

Źródło

You may also like...