Wiemy co zawiesza odtwarzacze Blu-ray Samsunga

Znaleziono przyczynę problemu z pętlą restartów odtwarzaczy Blu-ray firmy Samsung. Okazuje się, że winę za to ponosi plik XLM zbierający dane o telemetrii oraz aktywności użytkownika.

Wiemy, że smartfony potrafią czasem wpadać w pętlę restartów, która praktycznie uniemożliwia korzystanie z nich. Okazuje się jednak, że podobny problem występuje także w sprzęcie RTV i aktualnie dotyczy odtwarzaczy Blu-ray wyprodukowanych przez Samsunga.

Użytkownicy sprzętu mają z tym kłopot już od wielu miesięcy i ma on miejsce praktycznie na całym świecie. W pewnym momencie odtwarzacz nagle się zawiesza, a po chwili zaczyna się bez ustanku restartować, przez co nie można z niego korzystać. Posiadacze sprzętu muszą więc odsyłać go do serwisu celem naprawy, gdyż nie ma innego rozwiązania.

Tymczasem okazuje się, że powodem zawieszania się sprzętu jest niewielki plik XML, zaprojektowany pierwotnie w celu ochrony prywatności użytkownika. Tak jak wiele współczesnych urządzeń z dostępem do internetu, odtwarzacze zaprogramowano, aby rejestrowały aktywność użytkownika i wysyłały dane telemetryczne do producenta. Koncern wykorzystuje je następnie w celu usprawnienia usług oraz produktów.

Oczywiście najpierw użytkownik musi wyrazić na to zgodę. Zdefiniowano ją w pliku XML zawierającym wszystkie szczegóły, który co jakiś czas pobiera się na urządzenie. I to właśnie w nim leżą przyczyny problemu. Najnowszą wersję pliku sformatowano poprawnie, jednakże oprogramowanie odtwarzaczy nie zostało właściwie zakodowane, by sobie z nim poradzić. Powoduje to więc jego zawieszenie się i wymusza restart. Oprogramowanie za każdym startem próbuje jednak ponownie odczytać plik, ale nie może tego zrobić, więc znowu się zawiesza i tak w kółko.

Niestety problemu nie da się rozwiązać poprzez aktualizację oprogramowania, gdyż system nie uruchomi się do momentu, w którym może je pobrać. Nie da się również podmienić pliku z pendrive’a. Jedyną metodą jest jego fizyczne usunięcie z pamięci flash, czego jednak nie zrobi zwykły użytkownik.

odtwarzaczy Blu-ray

Źródło

You may also like...