Wiemy ile będzie kosztowało HBO Max z reklamami

Latem tego roku ruszy nowy plan abonamentowy dla platformy HBO Max. W zamian za oglądanie reklam, użytkownik będzie płacił nieco niższy abonament niż dotychczas.

HBO było do tej pory jedyną telewizją, do której reklamy nie miały wstępu. To jednak wymuszało ustalenie ceny za kanały na dość wysokim poziomie, przez co nie każdy może sobie pozwolić na ich wykupienie. Latem tego roku sytuacja jednak ulegnie zmianie, gdyż po raz pierwszy do HBO Max zawitają reklamy, w zamian za nieco niższy abonament.

Już teraz wiemy ile będzie kosztował nowy plan abonamentowy, który wejdzie w życie w czerwcu bieżącego roku. Obecnie dostęp do platformy na rynku amerykańskim kosztuje 14,99 dolarów. To tyle samo ile trzeba wydać na wykupienie kanałów HBO w sieciach kablowych. Nowy plan abonamentowy będzie nieco tańszy, gdyż jego cena wyniesie 9,99 dolarów. W zamian pojawią się jednak reklamy, które subskrybent będzie musiał oglądać.

WarnerMedia ma nadzieję, że w ten sposób HBO Max stanie się bardziej konkurencyjne w stosunku do kosztującego 13,99 dolarów Netflixa. Platforma będzie też bardziej atrakcyjna w porównaniu do Disney+, który bardzo szybko zdobywa nowych użytkowników.

Pomysł HBO wspieranego reklamami nie każdemu się jednak podoba. Dystrybutorzy nie są bowiem szczególnie zadowoleni z nowej oferty, gdyż może to dla nich oznaczać mniejsze zyski.

HBO Max

Źródło

You may also like...