Wilson Audio Chronosonic XVX: głośniki w cenie domu

Znana firma Wilson Audio wprowadza do sprzedaży nowy model topowych głośników. Wilson Audio Chronosonic XVX kosztuje 330 tys. funtów, czy około 1,68 mln zł.

Sprzęt audio to kategoria produktów, która wydaje się nie mieć górnej granicy cenowej. Na rynku działa bowiem wiele firm produkujących topowy sprzęt, którego ceny mogą nas przyprawić o zawrót głowy. Jedną z nich jest bez wątpienia amerykańska firma Wilson Audio, założona w 1974 roku. To przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji topowych głośników, na których stać bardzo niewielu. Ich ceny zaczynają się bowiem od kilkudziesięciu tysięcy, a kończą na kilku milionach złotych.

Jednym z najnowszych jej produktów są głośniki Wilson Audio Chronosonic XVX. Model zaprojektowany przez syna współzałożyciela firmy, to sprzęt dla bardzo wymagającego użytkownika dysponującego wypchanym portfelem. Kolumnę o wysokości 187 cm, wykonano z lotniczego aluminium, a także specjalnych materiałów zapewniających trwałość oraz tłumiących niepożądany rezonans.

W każdej z kolumn znajdziemy dwa woofery 10,5″ oraz 12,5″, a także dwa 1″ tweetery z jedwabnymi kopułkami, z których jeden skierowany jest do przodu, zaś drugi do tyłu. Zastosowano tu również całkowicie nowe głośniki średniotonowe QuadraMag, wykorzystujące magnesy Alnico pochodzące z głośników poprzedniej generacji. Dzięki temu zapewniają ciepły i naturalny dźwięk.

Głośniki Wilson Audio Chronosonic XVX są już dostępne w sprzedaży, a na brytyjskim rynku dostaniemy je w cenie 330 tys. funtów. To w przeliczeniu daje jakieś 1,68 mln zł. Ich brytyjskim dystrybutorem jest firma Absolute Sounds.

Oczywiście nie jest to najdroższy sprzęt tego producenta. Na przykład za limitowany model WAMM Master Chronosonic trzeba zapłacić aż 700 tys. funtów, czyli ponad 3,5 mln zł.

Wilson Audio Chronosonic XVX

Źródło

You may also like...