Wirtualny przyjaciel NEON może trafić do smartfonów Samsunga

Chodzą słuchy, że Samsung chce wyposażyć swe smartfony w technologię NEON. Jest to wirtualny człowiek będący rozwinięciem takich asystentów jak Siri czy Alexa.

Głosowi asystenci zdążyli już na dobre zadomowić się w naszym sprzęcie przenośnym oraz stacjonarnym. Wiele koncernów technologicznych posiada w swej ofercie takiego pomocnika, więc jest ich na rynku całkiem sporo. Mamy m.in., Alexę, Cortanę, Siri, Google Assistant oraz XiaoAI, a to tylko cześć z nich.

Wszyscy wymienieni pomocnicy są jednak całkowicie bezosobowi i funkcjonują jedynie jak głos w naszym telefonie. Samsung chce to jednak zmienić i nadać pomocnikom więcej cech ludzkich. Podczas styczniowych targów CES koncern wspólnie ze swym oddziałem Star Labs zaprezentował więc technologię o nazwie NEON. Wygląda na to, że koreańska marka planuje wkrótce udostępnić ją własnym smartfonom.

NEON jest rozwinięciem idei głosowych asystentów, takich jak Siri, stanowiącym jednak wirtualny odpowiednik osoby. Nie tylko wygląda jak człowiek, ale przy pomocy SI może też wyrażać emocje i reakcje w sposób podobny do ludzkiego. Innymi słowy, nie jest to wyłącznie wirtualny asystent, lecz bardziej wirtualny przyjaciel.

Początkowo koncern nie miał skonkretyzowanych planów dla swej technologii, ale pandemia COVID-19 podsunęła mu ciekawy pomysł. Wiele osób przebywa bowiem na kwarantannie i często są to osoby samotne. Taki wirtualny przyjaciel mógłby więc dotrzymać im towarzystwa, pomagając przetrwać trudne chwile.

Star Labs potwierdza, że NEON działa już na smartfonach i obiecuje, że w przyszłym miesiącu będziemy mogli zobaczyć jak to wygląda w praktyce. Nie wiemy jednak kiedy technologia mogłaby trafić do ludzi, ale możliwe że nastąpi to niebawem. Pojawia się jednak pytanie jak ludzie zareagowaliby na pojawienie się takiego cyfrowego przyjaciela i czy chcieliby go używać.

NEON

Źródło

You may also like...