Word pobrany na Androida 500 mln razy

Użytkownicy smartfonów, podobnie jak posiadacze komputerów osobistych, nie mogą się obyć bez popularnego edytora tekstów. Word w wersji na Androida, przekroczył właśnie 500 mln pobrań.

Nie ma chyba użytkownika komputerów osobistych, który choć raz nie korzystałby w swym życiu z Worda. To najpopularniejszy edytor tekstu, który jak się okazuje podbił także rynek urządzeń mobilnych.

Z najnowszych danych wynika, że Microsoft Word w wersji dla Androida, przekroczył już liczbę 500 mln pobrań. Tyle właśnie instalacji pokazuje sklep Google Play Store, co czyni z niego najpopularniejszą aplikację Microsoftu dla tego systemu. Aktualnie ocena edytora wynosi 4,5 gwiazdki na 5 możliwych, zaś liczbę recenzji tej aplikacji pozostawiło w sklepie niemal 1,9 mln osób.

Nadmienię, że wynik ten obejmuje tylko liczbę instalacji z oficjalnego sklepu Google. Nie uwzględnia natomiast samodzielnych plików APK pobranych z innych źródeł. Innymi słowy rzeczywista liczba użytkowników tej aplikacji może być znacznie większa. Nie da się jednak precyzyjnie jej określić.

Warto też dodać, że Microsoft Word jest fabrycznie zainstalowany na wielu smartfonach z Androidem, co jeszcze bardziej podnosi jego popularność. Najczęściej spotykamy go na urządzeniach Samsunga, będącego aktualnie największym na świecie producentem telefonów z Androidem. Dzięki umowie z Microsoftem, na jego telefonach znajdziemy także inne aplikacje tej firmy, m.in., Microsoft Office, Skype oraz parę innych.

Word

Źródło: Softpedia.com

You may also like...