Wowcat C1 jednym z najbardziej kompaktowych elektryków

Wowcat C1 to niewielki składak z elektrycznym napędem, który szybko i wygodnie dowiezie do szkoły lub pracy. Rozpędza się do 25 km/h, zaś jego bateria wystarcza na pokonanie dystansu 120 km.

Wysokie ceny paliw zachęcają do szukania alternatywnych środków transportu, dostarczających nas do szkoły lub biura. Jednym z nich może być najnowszy składany elektryk Wowcat C1, który jest nie tylko poręczny i stosunkowo lekki, ale też ma przyzwoity zasięg.

Rower jest bardzo kompaktowy. A po trwającym około 10 sekund złożeniu zajmuje wyjątkowo mało miejsca, więc jest też wygodny w transporcie. Dzięki ramie wykonanej ze stopu magnezu waży natomiast jedynie 17,4 kg. Spokojnie zmieścimy go więc w bagażniku auta, a przechowywanie go w mieszkaniu lub garażu nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Wowcat C1 zmieści się praktycznie wszędzie

Jednoślad może mieć 250 W lub 350 W silnik umieszczony w piaście tylnego koła, który pozwala rozpędzić się do 25 km/h. Oferuje przy tym aż siedem poziomów elektrycznego wspomagania, zaś 7-biegowa przerzutka Shimano Tourney zapewnia elastyczność jazdy. Silnik naturalnie dysponuje także czujnikiem momentu, więc automatycznie dostosowuje siłę elektrycznego wspomagania do aktualnych potrzeb.

Wowcat C1
Źródło: Wowcat

Umieszczona pod siodełkiem bateria, na jednym ładowaniu umożliwia pokonanie dystansu do 120 km. Jej poziom naładowania możemy z kolei sprawdzić na 8,9-cm kolorowym wyświetlaczu umieszczonym na kierownicy. Prezentuje on również aktualną prędkość jazdy.

Wowcat C1
Źródło: Wowcat

Rower toczy się na 20-calowych kołach z oponami o szerokości 2,3 cm, zaś w jego sprawnym zatrzymaniu pomagają hamulce tarczowe. Oczywiście nie brakuje w nim również przedniego i tylnego oświetlenia LED, które przydaje się podczas podróżowania po zmroku.

Wowcat C1
Źródło: Wowcat

Zamówienia na Wowcat C1 można składać na platformie Indiegogo, gdzie 250 W wersja kosztuje 799 dolarów, zaś 350 W wariant wyceniono na 999 dolarów. To ceny promocyjne, ponieważ po zakończeniu kampanii wzrosną odpowiednio do 1699 i 2099 dolarów. Producent obiecuje, że pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się już w lutym przyszłego roku.

Oczywiście jeśli potrzebujecie tańszego elektryka, to na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli na każdą kieszeń. #reklama

Źródło

You may also like...