WOWCube to najfajniejsza kostka Rubika na świecie

Kostka Rubika może być jeszcze fajniejsza, a udowadnia to WOWCube, który jest technologicznie zaawansowaną wersją tego popularnego gadżetu, wyposażoną w wyświetlacze.

Chyba każdy zna kostkę Rubika, która mimo wielu lat istnienia, nadal jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. Ten prosty gadżet potrafi zapewnić rozrywkę na długie godziny, mimo iż jest całkowicie pozbawiony technologicznych nowinek.

Na przestrzeni lat kostka wychodziła oczywiście w wielu wariantach, różniących się nie tylko rozmiarem ścianek, ale również kształtem. Największym zainteresowaniem cieszy się jednak klasyczna wersja, pozbawiona wszelkich udziwnień.

WOWCube

Podejmowane są jednak próby urozmaicenia tej zabawki, a jedną z najnowszych jest gadżet o nazwie WOWCube. Można powiedzieć, że jest to kostka Rubika przyszłości, gdyż znacznie różni się od klasycznej wersji. Ścianki nie są już bowiem plastikowymi klockami, lecz wyświetlaczami. Łącznie produkt ma 24 indywidualne ekrany, którymi zarządza 8 procesorów oraz akcelerometry.

WOWCube

Zupełnie nowa konstrukcja, to również nowe funkcje sterowania. W tej kostce nie tylko przekręcamy ścianki, ale również pukamy palcem w ich powierzchnię. Dodatkowo możemy całym gadżetem potrząsać lub przechylać go na boki, uzyskując w ten sposób pożądane efekty.

Funkcjonalność WOWCube nie ogranicza się jednak wyłącznie do rozrywki. Kostkę można bowiem sparować z naszym smartfonem, a wówczas na ekranach będą prezentowane różnego rodzaju widgety. Panele mogą prezentować wpisy z mediów społecznościowych, wyświetlać zdjęcia, pokazywać aktualną prognozę pogody, informować o otrzymanych emailach itp. Można ją również sprzęgnąć z systemem inteligentnego domu i za jej pośrednictwem sterować np., oświetleniem, ogrzewaniem oraz innymi smart urządzeniami.

WOWCube

Produkt może również pełnić rolę edukacyjną, zaś dzięki firmowemu SDK oraz otwartemu API, użytkownik będzie mógł tworzyć własne aplikacje. Firmowy WOWPlayStore umożliwi też zarabianie na własnej twórczości.

Gadżet pojawi się w sprzedaży wiosną bieżącego roku i będzie go można kupić za 250 dolarów. Jeśli chcecie uzyskać na jego temat więcej informacji, to zapraszam na oficjalną stronę produktu.

Źródło

You may also like...