Wyposażył Nexusa 5 w czytnik kart microSD

Fabrycznie oferowany przez Google Nexus 5, podobnie jak iPhone, nie posiada wbudowanego czytnika kart microSD. Pewien posiadacz tego modelu postanowił więc to naprawić i wykorzystując lutownicę oraz swą wiedzę z zakresu elektroniki, wyposażył go w ten element.

Niektórzy producenci smartfonów rezygnują z wyposażania swych urządzeń w czytniki kart pamięci co nieco obniża ich użyteczność, szczególnie że smartfony otrzymują coraz lepsze aparaty, a zdjęcia i filmy wysokiej rozdzielczości potrzebują dużo miejsca. To samo dotyczy również Nexusa 5 oferowanego przez Google.
Pewien użytkownik portalu Reddit, będący równocześnie posiadaczem wspomnianego Nexusa 5 uznał jednak, że czytnik kart microSD jest mu niezbędnie potrzebny i postanowił go samodzielnie zainstalować. Korzystając ze swej wiedzy w zakresie elektroniki, przeprojektował nieco podzespoły smartfona, by zrobić w jego obudowie miejsce na dodatkowy układ elektroniczny, zawierający kartę microSD. A jako że, Android 6.0 Marshmallow wykrywa taką kartę jako wewnętrzną pamięć, okazało się to bardzo przydatną modyfikacją.

Niestety przeróbka nie jest tak finezyjna jak oryginał, więc podzespoły nieco wystają, a to sprawia, że właściciel musi używać dodatkowego etui, by utrzymać wszystko na miejscu. W tym wypadku istotne jest jednak to, że modyfikacja jest w pełni funkcjonalna.

Źródło: Androidauthority.com

You may also like...