Analitycy wyższą cenę nowego modelu iPhone X

Zdaniem analityków, za tegoroczną generacje modelu iPhone X, przyjdzie nam zapłacić więcej niż poprzednio. Specjaliści twierdzą bowiem, że cena smartfona może przekroczyć 1000 dolarów.

Pojawiają się sugestie, że iPhone X (sprawdź aktualne ceny) nie sprzedaje się tak dobrze jak oczekiwałoby tego Apple. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim wygórowana cena sprzętu w stosunku do oferowanych możliwości, więc mówi się, że tegoroczna generacja tego smartfona będzie tańsza. Analitycy rynkowi z UBS przekonują nas jednak, że będzie zupełnie inaczej.

Steven Milunovich i Benjamin Wilson twierdzą, że cena nowego modelu nie tylko nie spadnie, ale może nawet nieco wzrosnąć. Ich zadaniem Apple zechce w ten sposób zrekompensować sobie słabą sprzedaż obecnego modelu. Swą tezę opierają nie tylko na historycznych danych, ale też własnych źródłach, wśród których są również byli pracownicy amerykańskiego koncernu.

Jeśli eksperci mają rację, może to oznaczać, że nowy iPhone X w podstawowym wariancie będzie kosztował około 1100 dolarów. Oczywiście należy pamiętać, że są to tylko prognozy analityków, które wcale nie muszą się sprawdzić.

iPhone X

Źródło: Businessinsider.com

You may also like...