Wyższy poziom wygody – nowy interfejs użytkownika dla czytników PocketBook

PocketBook wprowadza w swoich czytnikach z wyświetlaczami E Ink innowację, która jest wyrazem głównych przesłanek firmy – wygody i komfortu czytania. Nowy interfejs użytkownika, który powstał w wyniku współpracy zespołów inżynierów i projektantów, odzwierciedla najnowsze trendy wzornictwa.

Wprowadzane wkrótce oprogramowanie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze. Przygotowując stronę wizualną interfejsu, PocketBook starał się nadać jej wrażenie lekkości i subtelności.

Najistotniejszymi komponentami interfejsu jest główne menu, biblioteka plików i aplikacje dedykowane czytaniu” – mówi Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej. „W nich właśnie wprowadziliśmy zmiany, które użytkownicy najłatwiej zauważą.”

Dotychczasowe menu miało formę listy książek. Teraz na pulpicie pokazane zostaną trzy ostatnio czytane książki, a pod nimi – trzy pozycje, które niedawno pobrano na urządzenie. Poszczególne pozycje z obu list otwierane są pojedynczym dotknięciem palca. Zarówno spis czytanych, jak i pobieranych e-booków mogą być przewijane w prawą stronę, co pozwoli zobaczyć większą ilość elementów. Redukując liczbę aplikacji widocznych na głównym ekranie, producent zwiększył wygodę interakcji z oprogramowaniem. Poza trzema najważniejszymi ikonami na górze i dole wyświetlacza umieszczone zostały dwa menu kontekstowe, które po rozwinięciu w dół („pull-down”) odkryją inne przydatne programy.

PocketBook zastosował również pewne udogodnienia dla najważniejszych funkcji. Jedną z takich zmian było stworzenie osobnego menu dla „Ustawień”, które we wcześniejszych wersjach oprogramowania były jedną z aplikacji. Ponadto użytkownicy czytników z nowym interfejsem będą powiadamiani o otrzymanych wiadomościach, np. z serwisu ReadRate, poprzez symbol koperty, który pojawi się na górze ekranu wraz z liczbą informującą o ilości powiadomień. Wszystkie wprowadzane w czytniku „Wydarzenia” zyskały obecnie osobny pasek, a ich status wyświetli się na pulpicie.

„Biblioteka” przeszła gruntowne przemeblowanie. Wraz z nowym oprogramowaniem każda książka będzie otrzymywała własną wyraźną i czytelnie oznaczoną okładkę. Użytkownik będzie mógł umieścić swoje e-booki na „Półkach”, dzieląc je na dowolnie oznaczone kategorie, np. „Książki detektywistyczne”. Usprawniono także system katalogowania plików. W czytnikach z przyjaznym w obsłudze interfejsem producent wprowadził opcję wyszukiwania książek poprzez różne kryteria, np. po określonej dacie, czy według autora.

W nowym interfejsie postawiliśmy na minimalizm” – mówi Maksym Zhelezniak. „Chcieliśmy, żeby nic nie odciągało użytkownika od czytania. Dlatego na wyświetlaczu widoczny jest tylko tekst książki i numeracja strony. Oczywiście nie oznacza to, że nie można korzystać z innych informacji i funkcji. Są one dostępne w menu kontekstowym. Natomiast jeżeli czytający chciałby zmienić ustawienia tekstu, to będzie teraz korzystał z dwupoziomowego menu, a zmiany będą widoczne w czasie ich wprowadzania.” Użytkownicy nowych czytników będą mogli dostosowywać je do własnych potrzeb, dodając lub usuwając z menu kontekstowego wybrane funkcje. „Jesteśmy przekonani, że nowy interfejs stanie się kolejną zaletą, za którą użytkownicy cenią nasze rozwiązania” – mówi Zhelezniak

Najnowszą innowację oprogramowania będzie można przetestować na przełomowych czytnikach PocketBook, o których firma PocketBook poinformuje już niedługo.

Źródło: prcontext.pl

You may also like...